Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

1 Temmuz Google Analytics

Xuhan

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
1 Temmuzdan sonra değişecek olan sistem GA4 sistemi XenForo uyumlu değil diye okumuştum konu hakkında fikriniz var mı

Bildiğim kadarı ile sadece admin panele eklediğinzi takip kodunu güncellemeniz yeterli olacaktır. Eğer yeterli olmaz ise bir kaç gün içinde bir eklenti yada xenforo tarafından bir güncelleme düşer zaten. Yani kafaya takılacak bir durum değil. Hatta yeni kodu takip sistemi şimdiden ekleyerek deneye bilirsiniz, sonuçları bizde görmüş oluruz :)

Merhabalar Xuhan Xuhan
1 Temmuz İtibarı ile Universal Yapı (UA-XXX) kaldırılacak ve tamamen Google Analytics GA4 ( G-XXX) devreye girecek. Şekildende anlaşıldığı gibi yapılacak işlem sadece kodun ve ölçüm kriterlerin değişimini kapsıyor. EN sağlam ve kalıcı ölçüm için 2 adım gerekiyor.

1. Adım Xenforo seçenekleri > Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) alanında En ALt alandan

Google Analytics web site kimliği: G - XXXX Şeklinde ekleyiniz.

2. Adım Kullandığınız Temanın " PAGE_CONTAİNER" şablonunda

<head> sonrasına aşağıdaki js kalıbında "XGTLD" alanını kendi ölçüm kimliğinize göre düzenleyip ekleyiniz.

JavaScript:
<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-XGTLD"></script>
<script>
window.dataLayer = window.dataLayer || [];
function gtag(){dataLayer.push(arguments);}
gtag('js', new Date());

gtag('config', 'G-XGTLD');
</script>

Kendi Ölçüm Kimliğinizi Nereden Alacaksınız! ANALYTics GA4 Kurulum Asistanını tamamladıktan sonra Listede Yer alan
Veri Akışları alanında Üst WEB Bölümünden

1683127000855.png
1683127047076.png

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.