Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

XenForo Güvenlik işlemleri

XenForo tüm sürümlerini daha güvenli hale getirme teknikleri, forum güvenliğiniz sağlamak adına eklenti ve bilgiler içeren kategorimiz.
Merhabalar sayın XenGenTr üyeleri bu konumda size admin.php şifrelemeyi göstereceğim. Gerekli olan dosya .htpasswd dosyasıdır.Bunu oluşturmak için Htpasswd Generator – Create htpasswd - Htaccess Tools Sitesini kullanabilirsiniz. Oluşturduktan sonra bilgileri .htpasswd dosyası oluşturup içine kopyalıyoruz. .htacces dosyasına eklenecek kod: <Files admin.php> AuthType Basic AuthName "ACP" AuthUserFile "path/to/passwd/file" Require valid-user </Files> path to passw file kısmına .htpasswd yolunu veriyoruz. Örnek: /home/user/public_html/.htpasswd İşlem bu kadar. :)
Merhaba arkadaşlar, bu makalemizde XenForo forumları için hazırlanmış XPress eklentisi hakkında güvenlik önlemleri hakkında bilgiler bulacaksınız. Tabii burada güvenlik önlemi derken bu XPress eklentisinin güvensiz bir eklenti olduğu anlamına gelmesin. O zaman Kısaca XPress eklentisinden bahsedelim daha sonra neden güvenlik önlemi almamız gerektiği konusunu açıklayalım. XPress Eklentisi Nedir? XPress eklentisi wordpress yazılımı ile xenforo yazılımı arasında köprü kurmamıza yarayan bir eklentidir. Yani XPress eklentisi XenForo ile Wordpress yazılımını birbirine entegrasyon etmemize olanak sağlıyor. Bu sayede XenForo forumlarında XPress eklentisi sayesinde Wordpress yazılımını Forumumuz da bir blog, bir portal gibi kullanabiliyoruz. Bu...
Uygulama işlemi 2 adımdan oluşmakta. Adım 1: src/config.php açın ve alttaki kodları en alta ekleyin. $c['router.admin.formatter'] = $c->wrap(function($route, $queryString) { $suffix = $route . (strlen($queryString) ? '&' . $queryString : ''); return strlen($suffix) ? 'xgt_admin.php?' . $suffix : 'not_admin.php'; }); Adım 2: Ftp kök dizinde yer alan "admin.php" ismini "xgt_admin" olarak değiştirin. (xgt_admin temsilidir kendinize göre düzenleyiniz.) Daha önce bu konu ile ilgili sayfamızda makaleler yazıldı onlara ulaşmak için; XenForo 2 Admin Paneli Yolu Değiştirme - XenForo Türkçe destek, XenForo eklenti ve tema topluluğu Xenforo 2 Admin Paneli Yolu Değiştirme Yardım - XenForo Türkçe destek, XenForo eklenti ve tema...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.