Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanım tekniği Xenforo arama motoru dostu url'ler - friendly urls nasıl kullanılır ?

eTiKeT™ kullanıcı adlı kişi yeni bir kaynak yayınladı:

Kaynak başlığı XenForo Arama motoru dostu URL'ler - Friendly URLs nasıl kullanılır ? - Aramam motorları ile daha iyi ilişkiler için dostu URL'lernasıl yönetilir ne gibi değişimler yapılır

Kaynaktan kısa bir alıntı:
Arama motoru dostu URL'ler,Friendly URLs nedir ?

Dostu URL'ler (SEO URL'leri de denir), insanlar için daha okunaklı ve rahat web sayfası adresleridir. Dost URL'leri etkinleştirilmemişse, Bir konunu şu şekilde bir URL'si olabilir:

Kod:
http://xenforo.gen.tr/index.php?konular/gelismis-hata-ayiklama-modu-brivium-debug-turkce.247/

Yada ...​

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bunu nasıl kullanacağımı anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz ?

Bunu nasıl kullanacağımı anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz ?
Nasıl yardım olmamızı istersiniz ? bu zate yardım amaçlı bir konu ve tüm detayları ile orada anlatılmış durumdadır.
Ancak aklınıza takılan şeyler var ise sorabilirsiniz...

SEO Dostu URL kullan bu özelliği açtığım zaman forum konularına girilmiyor.
Plesk panelde mod_rewite aktif

.htacces ile ilgili olabilir mi?
xenforo ile gelen orijinal .htaccess yüklü.

SEO Dostu URL kullan bu özelliği açtığım zaman forum konularına girilmiyor.
Plesk panelde mod_rewite aktif

.htacces ile ilgili olabilir mi?
xenforo ile gelen orijinal .htaccess yüklü.

Muhtemelen,şunu deneyin birde...
Kod:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domain.com
    RewriteRule (.*) http://www.domain.com/$1 [R=301,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
    RewriteRule ^(data|js|styles|install) - [NC,L]
    RewriteRule ^.*$ index.php [NC,L]
</IfModule>

Teşekkür ederim sevgili eTiKeT™ eTiKeT™ ekte verdiğin .htaccess ile problem çözüldü.

Son düzenleme:
Merhaba,

Forum görüntüleme alanındaki url'de "forums" ve konu görüntelemede "threads" kısımlarını değiştirmek istiyorum örnek olarak threads değilde buradaki gibi konular yapmak istiyorum. İzlemem gereken yolu gösterir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.